БизнисБизнис.СлајдерЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Инфлацијата во еврозоната скокна на рекордни пет проценти

Годишната стапка на инфлација во еврозоната се искачи на пет отсто во декември, што е ново највисоко ниво откако Евростат почна да ги следи податоците, при што цените на енергијата повторно се зголемија, покажаа најновите проценки објавени денеска.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close