БизнисБизнис.Портал

Инфлацијата во Австрија достигна рекордно високо ниво

Инфлацијата во Австрија минатиот месец достигна 4,3 отсто, што е ниво кое последен пат е забележано во 1992 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close