0_Спорт.ПорталФудбал

Интер ќе започне преговори за продолжување на договорот со Брозовиќ

Италијанскиот фудбалски шампион Интер планира да го продолжи договорот со играчот за врска Марсело Брозовиќ, објави новинарот Фабрицио Романо.

Милано, 6 октомври 2021 (МИА) – Италијанскиот фудбалски шампион Интер планира да го продолжи договорот со играчот за врска Марсело Брозовиќ, објави новинарот Фабрицио Романо.

Според добриот познавач на италијанскиот фудбал, раководството на „нероаѕурите“ ќе почне да преговара со застапниците на 28-годишниот Хрват по октомвриската пауза за натпреварите на репрезентациите.

Брозовиќ игра за Интер од јануари 2015 година. Во сезоната 2021/22, фудбалерот одигра девет натпревари и забележа една асистенција. Актуелниот договор на играчот е со важност до крајот на јуни 2022 година.

Интер исто така преговара за нов договор со напаѓачот Лаутаро Мартинез. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close