0_Спорт.ПорталСпортСпорт.СлајдерФудбал

Интер минатата сезона во минус од 140 милиони евра

Во текот на сезоната 2020/21, Интер, чиј сопственик е кинеската групација Suning, забележа рекордни загуби од 245 милиони евра.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close