КултураКултура.Портал

„Интернационално графичко биенале“ – онлајн изложба на ДЛУМ

Друштвото на ликовни уметници на Македонија информира дека во тек е четвртото издание на биеналната изложба „Интернационално графичко биенале“, кое се реализира како онлајн изложба на социлајната мрежа Фејсбук, секој ден во периодот од 15 до 30 септември.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close