ОпштествоСкопјеХроникаХроника.Портал

Интервентна единица приведе лице барано за издржување мерка притвор

Полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје, денеска на ул. „Јужноморавски бригади“ во Скопје го привеле И.М. (26) од Сингилиќ, кој бил барал со потерница од Основен суд Скопје 1 за издржување мерка притвор, а во врска со член 418 Б, соопштија од Министерството за внатрешни работи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close