Дописници МКДКултураКултура.Портал

Интерактивна визија во рамки на манифестацијата ,,Вапцарови бранувања” утре во Делчево

Националната установа Центар за култура „Никола Јонков - Вапцаров" во Делчево и годинава ќе ја реализира литературно-поетската манифестацијата „Вапцарови бранувања" посветена на големиот револуционер и поет кој е патрон на установата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close