0_Web_Актуелно0_МИА Истражува.ПорталКултураКултура.ПорталМИА ИстражуваТема

Интензивно се реконструира кумановскиот театар

Привршува реконструкцијата на кумановскиот театар. Првата фаза од реконструкцијата на објектот сместен во центарот на градот почна лани летото. Екипите на избраната компанија интензивно работат внатре во објектот. Ваква целосна реконструкција на објектот се најавуваше последниве 15 години, но почна лани со средства обезбедени од Министерството за култура.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close