0_Македонија.ПорталВидео изјаваОпштество

Институтот за патофизилогија и нуклеарна медицина доби мијаваки урбана шума, беше одбележна и јапонската донација на ехо-апарат

На Институтот за патофизилогија и нуклеарна медицина денеска беше отворена Мијаваки шума, прва од таков вид, донација на невладината организација „Зелена планета за сите“. Станува збор за урбани шуми кои даваат три пати повеќе зеленило од вообичаените насади.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close