0_Web_АктуелноБалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

ИНСТАТ: Во изминатите седум години Албанија во просек ја напуштаат по 37 илјади граѓани

Според експерти, загрижува фактот дека околу 80 отсто од нив се најактивната возрасна група за работа, 15-44 години.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close