0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Иницијативата на Левица за разрешувањето на Фадил Зендели пред уставните судии

На дневен ред на денешната седница на Уставниот суд е предметот оформен по иницијатива на политичката партија Левица во кој оспорена е Одлуката за разрешување на членот на Комисијата за прашања на изборите и именувањата на Собранието на РСМ, Фадил Зендели, од 3 март 2022 година донесена од Собранието.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close