0_Магазин.ПорталЗанимливости

Индиски селанец ископа дијамант и преку ноќ стана милионер

Мулајам Синг, земјоделец од областа Пана во индиската сојузна држава Мадја Прадеш, на своето поле ископал дијамант од 13 карати, вреден 58.800 евра.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close