0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономијаОпштество

Инвеститорите на тркалезна маса со Битиќи, енергетиката и инфраструктурата во фокусот

Директори на најголемите германски и други странски инвестиции во земјава вчера со Битиќи разговарале за енергетиката и инфраструктурата, поддршката во слободните економски зони и пазарот на труд, но ги отвориле и царинските и даночните прашања.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close