БизнисБизнис.ПорталЕкономија

Именувани тројца нови членови на Управниот одбор на НЛБ д.д. Љубљана

Со изборот на тројцата нови членови, тимот на УО се прошири на вкупно шест члена. Усеник, Аргир и Ласиќ доаѓаат од НЛБ д.д или НЛБ Групацијата, имаат долгогодишно искуство и се веќе докажани во својата работа. Моментно, сите се извршни помошници на Управниот одбор на НЛБ д.д: Хедвика Усеник за работа со население и приватно банкарство, Антонио Аргир за НЛБ Групацијата и Андреј Ласиќ за корпоративно и инвестициско банкарство.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close