БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Имамоглу: Атина и Истанбул можат да изградат мост на мир

Сметаме дека Атина и Истанбул можат да изградат мост на мир и можат овие два града да соработуваат на начин на кој ќе одиме напред кон решавање на пошироки проблеми со кои се соочуваме во Егејското море и во Медитеранот, рече градоначалникот на Истанбул Екрем Имамоглу од по средбата со атинскиот градоначалник Костас Бакојанис, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close