0_Web_АктуелноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Илјадници жени протестираа против сексуалното насилство во Уругвај

Илјадници жени протестираа вчера во центарот на Монтевидео против сексуалното насилство. Тие ја осудија „културата на сексуално злоставување“ во Уругвај откако 30-годишна жена беше групно силувана.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close