БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Илиев: Изградбата на ГП „Клепало“ меѓу Бугарија и РСМ ќе има големи економски придобивки за регионот

Веста наидува на исклучително позитивен став и поддршка, рече градоначалникот на општина Струмјани, на чија територија се наоѓа идниот граничен пункт. -Проблемот е што за овој граничен пункт разговорите се водат 40 години и во одреден временски период трпат развој или запирање, коментира Илиев.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close