БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Иконому:  Со отворањето на училиштата помал број случаи на Ковид-19 кај децата во споредба со јули и август

Во првата седмица од отворањето на училиштето, бројот на случаи на Ковид-19 кај учениците беше помал отколку во јули и август, месеците кога немаше ниту настава, ниту масовни тестирања, рече портпаролот на грчката Влада Јанис Иконому на денешниот редовен брифинг со новинарите, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close