БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Иконому: Предлогот на Ципрас за гласање недоверба на владата е потег за оставање впечаток

 Господинот Ципрас, гледајќи дека неговото политичко влијание се намалува, а политичката иднина на неговата партија е несигурна, се обидува да направи потег за да остави впечаток, потег што сепак е целосно предвидлив, рече портпаролот на грчката Влада Јанис Иконому, коментирајќи го доставениот предлог од лидерот на СИРИЗА за гласање недоверба на Владата, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close