БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Иконому: По воведените мерки, има значително зголемување на вакцинациите

Во последните 16 дена имаме зголемување од десет отсто на наши сограѓани кои избираат да ја примат вакцината, а веќе од 7.135.000 лица постари од 12 години се вакцинирани, објасни портпаролот на грчката Влада Јанис Иконому на денешниот редовен брифинг со новинарите, истакнувајќи дека по последните мерки што беа воведени во земјата, а се однесуваат на невакцинираните,  „има значително зголемување на вакцинациите“, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close