БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Иконому: Независно од одлуките на европско ниво, владата ќе продолжи со поддршката за граѓаните во енергетската криза

Независно од одлуките на европско ниво, а со оглед на тоа дека очекувањата остануваат мали, Владата е решена да ги исцрпи сите буџетски можности за поддршка на домаќинствата, бизнисите и општеството во целина, рече портпаролот на грчката Влада Јанис Иконому на денешниот редовен брифинг со новинарите, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close