БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Иконому: Намалениот број новозаразени влева умерен оптимизам за текот на пандемијата

Во изминатите денови се забележува нагло опаѓање на бројот на регистрирани случаи, што буди умерен оптимизам. Сепак, текот на пандемијата, останува неизвесен поради многуте асимптоматски случаи и динамиката на вирусот, рече портпаролот на грчката Влада Јанис Иконому на денешниот редовен брифинг со новинарите, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close