БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Иконому: Над 500.000 граѓани побараа порано да ја примат третата доза

Од саботата до претпладнево, во Грција биле закажани 535.662 нови термини за вакцинација со трета доза, според портпаролот на грчката Влада Јанис Иконому, а со оглед на тоа што веќе е намален од шест на три месеци периодот меѓу втората и третата доза, над 500.000 граѓани побарале порано да ја примат бустер дозата, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close