БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Иконому: Мицотакис во САД ја истакна Грција како земја со самодоверба, стабилност и безбедност

Премиерот испрати јасна порака дека Грција е во позиција одлучувачки да придонесе во справувањето со најголемите проблеми со кои се соочува нашата планета денес и ја истакна Грција како земја со самодоверба, стабилност и безбедност, рече портпаролот на грчката Влада Јанис Иконому на денешниот брифинг со новинарите, коментирајќи ја дводневната посета на грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис на САД, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close