БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Иконому за изјавата на Ердоган: Нашата политика е политика на принципи

Нашата политика е политика на принципи, вели портпаролот на грчката Влада Јанис Иконому во реакцијата за ставот на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган дека за него Мицотакис „повеќе не постои“ и додава дека нема да влезат во конфронтација на изјави со власта во Турција, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close