БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Иконому: Епидемиолошките податоци ни даваат причина за оптимизам

Привременото укинување на задолжителната употреба на маска во сите простори, освен за здравствените структури и јавниот превоз, од 1 јуни и брзата деескалација на епидемиолошките индекси, ни дава причина за оптимизам, рече портпаролот на грчката Влада Јанис Иконому на денешниот редовен брифинг со новинарите, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close