Линк во живоПолитика

Изјава на премиерот Димитар Ковачевски (во живо)

Скопје, 3 јули 2022 (МИА) – Изјава на премиерот Димитар Ковачевски по средбата со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во врска со францускиот предлог за тргање на бугарското вето и отворање на преговорите за членство на Северна Македонија во ЕУ.

 

 

 

 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close