Видео изјаваДописници МКДЛокални избори 2021Политички партии

Изјава на Невзат Бејта, кандидат за градоначалник на Гостивар

Кандидатот за градоначалник на Гостивар од Демократската унија за интеграции (ДУИ) Невзат Бејта по гласањето на избирачко место во ОУ „Единство“ упати порака до граѓаните да излезат помасовно на овие избори, бидејќи, како што рече, од тој избор зависи иднината на општината.

Гостивар, 17 октомври 2021 (МИА) – Кандидатот за градоначалник на Гостивар од Демократската унија за интеграции (ДУИ) Невзат Бејта по гласањето на избирачко место во ОУ „Единство“ упати порака до граѓаните да излезат помасовно на овие избори, бидејќи, како што рече, од тој избор зависи иднината на општината.

– Денес е најдобриот ден за нашите граѓани. Тие денес одлучуваат за својата иднина и за иднината на  општина Гостивар. Затоа треба да излезат да гласаат и така да придонесат за добрата иднина на градот и неговите жители, рече Бејта. згм/хс/ 

Таг
Back to top button
Close
Close