Некатегоризирано

Изјава на министерот Бектеши по средба со трговци од охридско-струшкиот регион (во живо)

Министерот за економија Крешник Бектеши ќе се сретне со трговци од охридско-струшкиот регион.

Скопје, 22 мај 2022 (МИА) – Министерот за економија Крешник Бектеши ќе се сретне со трговци од охридско-струшкиот регион.

Како што е најавено, по средбата министерот Бектеши ќе направи обиколка низ трговските објекти во Охридската чаршија. цр/

Таг
Back to top button
Close
Close