Политика

Изјава на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски (во живо)

Скопје, 3 јули 2022 (МИА) – Изјава на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по средбата со премиерот Димитар Ковачевски во врска со францускиот предлог за тргање на бугарското вето и отворање на преговорите за членство на Северна Македонија во ЕУ.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close