Дописници МКДЛокални избори 2021Политички партии

Изјава на кандидатот за градоначалник на Струга на коалицијата АА и Алтернатива Идри Истрефи

Кандидатот за градоначалник на Општина Струга од Алијанса за Албанците и Алтернатива Идри Истрефи претпладнево го оствари своето право на глас во вториот круг од Локалните избори на избирачкото место во основното училиште во селото Велешта.

Струга, 31 октомври 2021 (МИА) – Кандидатот за градоначалник на Општина Струга од Алијанса за Албанците и Алтернатива Идри Истрефи претпладнево го оствари своето право на глас во вториот круг од Локалните избори на избирачкото место во основното училиште во селото Велешта.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

– Денеска е посебен ден за сите стружани затоа што денеска одлучуваат не само за иднината, туку и за својата сегашност. Посакувам ова да биде добра одлукa и потсетувам, дека нема поголема сила од гласот, изјави Истрефи по гласањето. сс/вг/

 

Таг
Back to top button
Close
Close