Линк во живоОпштество

Изјава на европратеникот Ќучук и вицепремиерот Груби (во живо)

Изјава на првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби и европратеникот Илхан Ќучук, по посетатата на ОУ „Исмаил Ќемали“ во Општина Чаир.

Скопје, 27 ноември 2021 (МИА) –  Изјава на првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби и европратеникот Илхан Ќучук, по посетатата на ОУ „Исмаил Ќемали“ во Општина Чаир.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close