Видео изјаваДописници МКДЛокални избори 2021Политички партии

Изјава на Андон Донев, кандидат за градоначалник на Демир Капија од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата

Се надевам дека граѓаните ја препознаа чесноста, ја препознаа храброста, ја препознаа вредноста на нашиот тим и се надевам дека ќе ни ја дадат поддршката, изјави денеска кандидатот за градоначалник од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијатана за Демир Капија, Андон Донев, по гласањето на избирачко место во демиркапиското училиште.

Back to top button
Close
Close