ХроникаХроника.Портал

Изречени 97 казни за брзо возење на автопат Куманово – Скопје – Велес

Мобилната единица за безбедност на сообраќајот на патиштата, денеска од 08:00 до 14:00 часот спроведе зајакната акциска контрола на автопатот Куманово - Скопје - Велес за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 97 возачи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close