ХроникаХроника.Портал

Изречени 44 казни за брзо возење на територијата на СВР Велес

Во спроведената засилена акциска контрола на територијата на СВР Велес  за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, во текот на вчерашниот ден санкционирани се 44 возачи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close