ХроникаХроника.Портал

Изречени 166 санкции за прекршоци што ги прават пешаците

Во текот на вчерашниот ден, на територија на цела држава изречени се 166 санкции за прекршоци што ги прават пешаците, информира Министерството за внатрешни работи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close