СветСвет.Портал

Израел ја зајакнува контролата врз извозот на кибер технологија поради страв од злоупотреба

Министерството за одбрана на Израел денеска соопшти дека ќе го заостри следењето на извозот на кибер технологија по серијата скандали во кои беше вмешана израелската компанија НСО Груп поради нејзиниот шпионски софтвер Пегасус (Pegasus).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close