СветСвет.Портал

Израел најави изградба на околу 1.300 куќи во еврејските населби на Западниот Брег

Повеќе од 1.300 нови домови ќе бидат изградени во еврејските населби на Западниот Брег, соопшти денеска Министерството за градежништво и домување на Израел.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close