БалканБалкан.ПорталСвет

Израел и Турција ги обновуваат односите

Израел и Турција целосно ги нормализираат односите, вклучувајќи враќање амбасадори и генерални конзули, соопштија денеска израелскиот премиер Јаир Лапид и турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close