СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Израел ги предупреди големите сили: Претпазливо поради нуклеарната уцена на Иран

Израел денеска ги предупреди светските сили да бидат претпазливи од „нуклеарната уцена“ на Иран додека дипломатите се собраа во Виена за да разговараат за обнова на нуклеарниот договор со Техеран од 2015 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close