НекатегоризираноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Израел бара од светските сили да ги прекинат преговорите во Виена со Иран

Техеран спроведува нуклеарна уцена како преговарачка тактика и на неа треба веднаш да се одговори со итно прекинување на преговорите и спроведување на острите мерки на светските сили, изјави денеска израелскиот премиер Нафтали Бенет.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close