СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Израелскиот премиер оцени дека Иран ги минал сите црвени линии во однос на нуклеарната програма

Израелскиот премиер Нафтали Бенет денеска изјави дека, што се однесува до „нуклеарната програма“, Иран во голема мера ја преминал недозволената граница и потенцираше дека Израел нема да дозволи Техеран да поседува нуклеарно оружје.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close