Свет

Израелската армија на готовност, разунавачките служби предупредуваaт на можен напад од либански „Хезболах“

Шефот на израелската разузнавачка служба „Мосад“, Дејвид Барни, наводно ги предупредил владините претставници дека либанскиот екстремистички „Хезболах“ најверојатно ќе се обиде да изврши напад врз инсталации на наоѓалиштето на гас во Средоземното Море за кое спорат двете држави.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close