0_Магазин.ПорталЗанимливости

Израелец пронајде крстоносен меч

Според израелската Управа за антиквитети, пронајдени се повеќе предмети на 150 метри од брегот, меѓу кои и фенери, ќерамика и меч долг еден метар.

Back to top button
Close
Close