0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Изминатото деноноќие 491 нов случај на Ковид-19, оздравени 416, а починати 16 лица

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа направени се 3.747 тестирања, а регистрирани се 491 нов случај на Ковид-19. Оздравени се 416, а починати се 16 лица.

Back to top button
Close
Close