0_Македонија.ПорталОпштество

Изминатите три дена 151 нов случај со Ковид-19 и 184 оздравени пациенти

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните три дена (од 20 мај до 22 мај) направени се 2.780 тестови, а регистрирани се 151 нов случај со КОВИД-19 и 184 оздравени пациенти. Согласно регистарот на умрени лица со дијагноза КОВИД-19 од „Мој Термин“, во истиот период нема пријавени починати лица, соопшти Министерството за здравство.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close