Општински вестиСкопје

Изминатата недела санкционирани 218 непрописно паркирани возила на територија на Општина Центар

Вкупно 218 непрописно паркирани возила кои го попречувале нормалното и безбедно одвивање на сообраќајот се санкционирани изминатата недела од ЈП „Паркинзи на Општина Центар“ и Општина Центар во соработка со сообраќајната полиција-Скопје.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close