КултураКултура.ПорталКултура.Слајдер

Изложба ,,Raffaelo: Opera Omnia” во Археолошкиот музеј

Изложбата „Raffaelo: Opera Omnia“ од утре ќе биде отворена за посетители во Археолошкиот музеј. Македонската јавност од вторник до недела, од 10 до 18 часот, ќе има можност да погледне 14 дела од најпознатите портрети на Рафаело Санти.

Back to top button
Close
Close