КултураКултура.ПорталКултура.Слајдер

Изложба „Цртеж – Експериментален цртеж“ во галерија „КО-РА“

 Друштвото на ликовни уметници на Македонија (ДЛУМ) под покровителство на Министерството за култура денеска ќе ја отвори изложбата „Цртеж – Експериментален цртеж“ во Домот на културата „Кочо Рацин“ - галерија „КО-РА“ во Скопје.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close