КултураКултура.ПорталКултура.Слајдер

Изложба по повод 100 години од раѓањето на архитектот Славко Брезоски во КИЦ – Скопје

Во Културно-информативниот центар - Скопје вечерва се организира изложба по повод 100 години од раѓањето на архитектот Славко Брезоски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close